Strona główna · Aktualności · Jesteśmy tym czym jemy

Jesteśmy tym czym jemy

Wiele osób nie przywiązuje uwagi do spożywanych w ciągu dnia posiłków. Często je się w pośpiechu, popijając często niezdrowe przekąski litrami kawy. To zasadniczy błąd. Dieta ma niebagatelny wpływ na kondycję ludzkiego organizmu, dlatego powinno się przywiązywać do niej dużą uwagę.

Dieta jest jednym z zasadniczych czynników wywierających wpływ na zdrowy tryb życia. W zasadzie bez wahania można stwierdzić, że bez odpowiednio dobranej diety nie można mówić o zdrowym trybie życia. Dlaczego? Odpowiedź jest bardziej prosta niż to się może wydawać.

To, co spożywamy każdego dnia odgrywa istotną rolę w procesach, jakie mają miejsce w ludzkim organizmie. Dlatego też tak istotne jest, żeby posiłki spożywane każdego dnia dostarczały dla organizmu odpowiednie ilości niezbędnych do życia i funkcjonowania witamin i składników mineralnych.

Specjalistami w dostarczaniu tych niezbędnych substancji są oczywiście warzywa i owoce. Najlepiej spożywać produkty świeże. Jednak jak się okazuje nie zawsze jest to możliwe. Przykładowo zimą można je zastąpić sokami i mrożonkami dobrej jakości.

Warzywa i owoce to swojego rodzaju bomby witaminowe, które działają na organizm jak zastrzyki energetyczne, dlatego też odgrywają one tak istotną rolę w prowadzeniu zdrowego trybu życia.

Jadłospis sprzyjający zdrowemu trybowi życia powinien być przede wszystkim lekkostrawny, dlatego też należy pamiętać o umieszczeniu w nim produktów zawierających duże ilości błonnika pokarmowego. W tym przypadku dietę należy wzbogacić nie tylko o warzywa i owoce, ale również o produkty zbożowe, przede wszystkim pieczywo pełnoziarniste, razowe makarony czy kasze. Produkty te doskonale wpłyną między innymi na pobudzenie metabolizmu, co z powodzeniem ułatwi usunięcie z organizmu zalegających w nim resztek. Suplementy diety są przy naszym trybie życia najwygodniejszą formą dostarczania organizmowi witamin, a ich stosowanie jest prostsze niż przygotowywanie np. sałatek. Warto przetestować np. suplementy calivita.

Zdrowy tryb życia wymaga również wyeliminowania z menu niektórych produktów, jak chociażby słodycze, fast foody czy alkohol. Oczywiście drobne grzeszki dietetyczne od czasu do czasu nie zaszkodzą, jednak z pewnością nie mogą się one stać nawykiem.

Opublikowano: 11.02.2013. 21:04

Komentarz

odchudzanie
odchudzanie
29.04.2013. 10:16
Zwracam dużą uwagę na swój jadłospis. Dlatego wybrałem się w końcu do pani dietetyk. Rozpisała mi dietę i staram się jej trzymać, choć nie zawsze jest to łatwe. Ale muszę powiedzieć, że nawet widać efekty..
Anonymous
Anonymous
13.11.2013. 15:07
piszemy o zdrowym odrzywianiu a tu ściema o suplementach które są jej zaprzeczeniem.POZDRAWIAM NAIWNYCH.

Dodaj komentarz

* pola wymagane