Strona główna · Listy nadesłane

Listy nadesłane17.11.2005. 10:09

List15

Chcialam sie dowiedziec czy lek o nazwie ''toksamycyna'' tez jest nazywana ''Tobi'', jest bezpieczny. Moj synek roczny chory na mukowiscydoze ma brac ten antybiotyk. Czy nie zagraza mu zycia?

Listy nadesłane17.11.2005. 10:08

List14

Mam rocznego synka chorego na mukowiscydozę. Od tygodnia ma podawany lek o nazwie ''pulmozyne''. Chciałabym pańską opinię na temat tego leku, co pan myśli, czy to jest najlepszy lek, a może jest jakiś nowszy? Następnie chciałabym się zapytać czy w przypadku mojego synka, który jest chory na mukowiscydozę są szanse że będzie normalnie się rozwijał jak jego rówieśnicy?
Listy nadesłane17.11.2005. 10:07

List13

O chorobie tej dowiedziałam się niedawno oglądając program telewizyjny. To co usłyszałam przestraszyło mnie albowiem pewne objawy charakterystyczne dla mukowiscytozy zauważyłam u siebie. Nikt w mojej rodzinie na szczęście nie jest chory na tę chorobę, a ja urodziłam się jako całkowicie zdrowe dziecko.

Między 16 - 18 rokiem życia jednak pojawiły się poważne zaburzenia miesiączkowania, czasem miesiączka nie pojawiała się nawet przez 50 dni, obecnie najczęściej pojawia się po 35, 40 dniach. Zaobserwowałam także nadmierne wydzielanie się śluzu, ponadto mam również problemy z trawieniem. Mam częste wzdęcia i gazy i wytrzymuję jedynie 2-3 godziny bez jedzenia. Ponadto mam też problemy ze schudnięciem i od kilku lat nie mogę zeszczupleć w talii - mam odrobinę wzdęty brzuch.

Chciałabym również wspomnieć o łagodnym przebiegu astmy w wieku dziecięcym(między 6 a 12 rokiem życia). Na szczęście już zostałam z niej wyleczona. Dodaję również, że od roku pocę się, wydzielając niemiły zapach.(czy nadmiar chlorku w pocie objawia się niezwykle odpychającym zapachem?) Byłabym niezmiernie wdzięczna za odpowiedź. Chciałabym się upewnić czy wyżej wymienione przeze mnie dolegliwości mogą mieć jakikolwiek związek z chorobą.
Listy nadesłane17.11.2005. 10:07

List12

Mój syn ma 8 miesięcy, jest w trakcie leczenia szpitalnego na "obturacyjne zapalenie oskrzeli". Wykryto w wydzielinie z nosa pałeczki ropy błękitnej, lekarze podejrzewają mukowiscydozę. W jaki sposób bakterie mogły dostać się do noska? Czy mógł się nimi zarazić od innych dzieci w domu lub przedszkolu? Czy testy potowe można wykonać dopiero po zakończeniu leczenia antybiotykami? Czy obecność pałeczek ropy błękitnej i obturacyjne zapalenie oskrzeli może nie mieć nic wspólnego z mukowiscydozą? Może to tylko przypadkowy zbieg okoliczności?
Listy nadesłane17.11.2005. 10:06

List11

Moja czteroletnia córka od dwóch lat kaszle zaraz po przebudzeniu, zdarza się że kaszle także w nocy. Od dwóch m-c wypluwa wydzielinę którą dałam do zbadania, wyhodowano z niej gronkowiec złocisty i pseudomomas. Lekarz zalecił biseptol i biodacycnę od czasu podania leków kaszle zdecydowanie mniej i nie wypluwa wydzieliny.
Listy nadesłane17.11.2005. 10:05

List10

Jestem matką 1,5 rocznej córeczki chorej na mukowiscydozę. Moja córka przez pierwszy rok otrzymywała Kreon 10.000 teraz ze względów finansowych dostaje Lipancrea 16.000-refundacja, jednak bardzo źle to znosi nie chce jeść itp.

Moje pytanie brzmi: Czy moja córeczka może przyjmować Kreon 25.000 oczywiście proporcjonalnie do masy ciała?
Listy nadesłane17.11.2005. 10:05

List9

Mam 22 lata, kiedy byłem dzieckiem podejrzewano u mnie astme oskrzelowa, byłem leczony antybiotykami, choroba ustąpiła, ale dalej utrzymuje się u mnie kaszel, często nie starcza mi oddechu, często i "obficie się pocę i jest to pot "słony", czy może się okazać, ze jestem chory na m. i czy ta choroba może być przeoczona u dziecka? Jaki ośrodek może mnie zbadać (w Warszawie) i czy potrzebne jest specjalne skierowanie na te badania? Z góry dziękuje za odpowiedz.