Co gwarantują ubezpieczenia zdrowotne?

Podstawowa opieka ambulatoryjna. Każda firma ubezpieczeniowa posiada w swojej ofercie pakiet podstawowy, w ramach którego każdy pacjent leczony jest w podstawowym zakresie. Z reguły w grę wchodzi tu zarówno lekarz rodzinny jak i kilku czy kilkunastu specjalistów. W przypadku pozostałych świadczeń (w najtańszych pakietach) musimy liczyć się z tym, że koszty poniesiemy samodzielnie, jednak wszystkie wizyty możemy umówić dzięki infolinii.

Specjalistyczna opieka ambulatoryjna
Poza podstawową opieką ambulatoryjną, pacjenci prywatnych firm ubezpieczeniowych mogą liczyć na specjalistyczną opiekę, w zależności od dziedziny choroby. Nie ma tu potrzeby zdobywania skierowań, wszystkie sprawy załatwiane są wewnątrz firmy ubezpieczeniowej, a zadaniem pacjenta jest jedynie pojawienie się w umówionym wcześniej szpitalu czy przychodni i przeprowadzenie leczenia.

Świadczenia szpitalne
Dostęp do lekarzy to jedno, koszt utraconych korzyści to drugie. Musimy pamiętać, że pobyt w szpitalu uniemożliwia nam podejmowanie pracy zawodowej, przez co często tracimy premie czy kontakty z niektórymi klientami. By choć w części wynagrodzić klientom ten koszt, firmy ubezpieczeniowe oferują świadczenia szpitalne. Kwota to od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za każdy dzień pobytu w szpitalu.

Świadczenia operacyjne
Każda przebyta operacja to dla pacjentów wielki stres. Nie tylko związany z samą procedurą, ale też z walką o lepszy stan zdrowia czy powrotem do codziennej pracy zawodowej. Z tego też powodu ubezpieczyciele w niektórych sytuacjach wypłacają świadczenia operacyjne. Są to pieniądze, które mają zrekompensować nam czas spędzony na leczeniu. Otrzymana kwota to często kilka tysięcy złotych.

Pokrycie kosztów leczenia za granicą
Ubezpieczenie zdrowotne w zależności od wybranego wariantu, może również pokrywać koszty naszego leczenia poza granicami kraju. Oznacza to, że jeśli zachorujemy lub będziemy mieć wypadek wymagający leczenia ambulatoryjnego, to jego koszty zostaną pokryte z pieniędzy ubezpieczyciela. Nie każdy wariant jednak to gwarantuje, w niektórych przypadkach składka za dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne płacona jest jedynie za ochronę na terytorium Polski, a wszystkie pozostałe wymagają konieczności wykupienia dodatkowych ubezpieczeń turystycznych.

Chirurgia jednego dnia
Jeśli jest to tylko możliwe, ubezpieczyciele opłacają nam zabiegi medyczne, które trwają nie więcej niż jeden dzień i nie wymagają hospitalizowania. W obecnych czasach chirurgia jednego dnia jest coraz popularniejszym, tańszym a jednocześnie bezpieczniejszym sposobem leczenia pacjentów, wiedzą o tym również pracownicy towarzystw ubezpieczeniowych. Wykorzystanie chirurgii jednego dnia pozwala więc na o wiele efektywniejsze leczenie pacjentów.