Mukowiscydoza w Zielonych drzwiach

W następnym odcinku „Zielonych drzwi”, który zobaczymy już w nowym roku – 8 stycznia 2006 r. (niedziela), godz. 16.20 w programie TVN, czeka nas spotkanie z chorobą, która widzom programu „Zielone drzwi” jest na pewno znana. Z chorymi na mukowiscydozę spotykaliśmy się, już niejednokrotnie i to właśnie mukowiscydoza będzie tematem naszego pierwszego spotkania w nowym roku.

Marta Chrzan – ma 33 lata i mimo choroby skończyła ASP, jej pasją są ikony, to dzięki nim miała możliwość audiencji osobistej u papieża Jana Pawła II

Rafał Siemiński ma 28 lat, mimo choroby bardzo czynnie uprawia sport,  ma za sobą znaczne wyczyny rowerowe. Jest też bardzo aktywny zawodowo, jest m.in. autorem pierwszej w Polsce strony internetowej o mukowiscydozie.

Państwo Lisek mają doświadczenie w walce z mukowiscydozą. Ich starszy syn, ma bardzo nietypowy przebieg choroby – została wykryta dopiero, kiedy miał 12 lat. Młodszy syn ma 10 lat i jest w bardzo złym stanie.

Ponieważ będzie to pierwszy odcinek w nowym roku nie może zabraknąć w nim informacji o tym, co się działo w Fundacji w 2005 roku.

Agnieszka Malinowska ma 24 lata, marzy o normalnym ułożeniu sobie życia. Główną rolę w jej działaniach odgrywa narzeczony, z którym są już 10 lat. To właśnie on skłonił ją do pójścia na studia, mobilizuje do walki o zdrowie i razem z nią marzy o zdrowych dzieciach.

Programowi „Zielone drzwi” towarzyszą różne emocje, pokazujemy Państwu opowieści bardzo optymistyczne, ale zdarzają się także tragiczne chwile. Jednym z takich zdarzeń jest śmieć Sebastiana Lecha. Sebastian był bohaterem reportażu w odcinku poświęconym dystrofii mięśniowej, który był emitowany w czerwcu 2005 r. Ojciec Sebastiana postanowił pomóc innym chorym i przekazać sprzęt po swoim zmarłym synu. Rodziną, dla której taka aparatura jest niezbędna, są państwo Staniszewscy, których trzech synów choruje na dystrofię. Byliśmy z kamerą podczas spotkania pana Adama Lecha z rodziną Staniszewskich.

http://zielonedrzwi.onet.pl/1299712,relacje.html