Wystawa fotograficzna Moje spojrzenie na świat

W dniu 23 listopada 2007 roku o godzinie 12.00 Fundacja Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę MATIO w Centrum Handlowym „Złote Tarasy” w Warszawie na wernisażu z udziałem mediów zainauguruje Wystawę Fotograficzną „Moje spojrzenie na Świat”. Wystawa ta będzie trwała 2 tygodnie i będzie znakomitą okazją innego spojrzenia na mukowiscydozę i życie chorych. Autorami prezentowanych zdjęć są chorzy na mukowiscydozę. Wystawa „Moje spojrzenie na Świat” to także podsumowanie i rozstrzygnięcie Konkursu Fotograficznego Fundacji MATIO. Laureaci Konkursu otrzymają atrakcyjne nagrody.

Celem wystawy jest pokazanie, że świat widziany oczyma cierpiącej na mukowiscydozę osoby może być równie piękny i radosny jak jego zdrowych rówieśników. Dodatkowo zaangażowanie chorego w działalność artystyczną pomaga w jego rehabilitacji i przyczynia się do podniesienia samooceny, tak istotnej w walce z chorobą. Wystawa ma też przyczynić się do szerzenia społecznej świadomości istnienia mukowiscydozy i sposobu, w jaki wpływa ona na życie chorych i ich bliskich. Organizator wystawy postara się zadbać także o szersze informowanie mediów o celach tej wystawy i jej istocie.

Wystawa fotograficzna „Moje spojrzenie na Świat” będzie jednym z polskich elementów II Europejskiego Dnia Mukowiscydozy, który wypada 21 listopada 2007 roku i organizowany jest przez Cystic Fibrosis Europe i organizacje członkowskie tego zrzeszenia.

Inny polski element II Europejskiego Dnia Mukowiscydozy to Koncert „Matio” Krakowskiej Młodej Filharmonii w Krakowie (22 listopad 2007) z udziałem 500 widzów (bilety wysprzedane!!!).

Warto zaznaczyć także, że w tym samym czasie (23-25 listopad 2007) odbywają się w Warszawie, także VII Warsztaty Mukowiscydozy z udziałem grupy 100-120 rodziców i chorych dorosłych oraz grupy lekarzy – wykładowców, wolontariuszy i przedstawicieli oraz gości Fundacji.

Fundacja Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę MATIO zaprasza wszystkich obecnych w czasie 23 listopad – 7 grudzień 2007 w Warszawie do odwiedzenia „Złotych Tarasów” i obejrzenia tej wystawy. Wystawa będzie eksponowana przez okres 2 tygodni. Ze swej strony Fundacja postara się także stworzyć na stronie internetowej www.mukowiscydoza.pl sekcji Wystawy i konkursu fotograficznego „Moje spojrzenie na świat”.