Odwróceni w TVN

Odwróceni – serial (TVN) piątek 16 marca 2007 godz 20.10. Odwrócony to ktoś, kto przystaje na współpracę z wrogiem w zamian za pewne korzyści. To przestępca, który współpracuje z policją lub policjant, który dostarcza tajnych informacji gangsterom. Niezależnie czy odwróconym jest stróż prawa, czy też bandyta zawsze jest to niebezpieczna gra, w której stawką jest życie. „Odwróceni” to serial sensacyjny z silnie rozbudowanym wątkiem obyczajowym.

Komisarz Paweł Sikora (Artur Żmijewski) i jego partner, Robert Gazda (Krzysztof Globisz) próbują pozyskać informatora wśród członków gangu pruszkowskiego. Niestety typowany gangster Skalpel (Szymon Bobrowski) nie daje się przekupić. W tym samym czasie Jan Blachowski (Robert Więckiewicz) zwany Blachą, „kapitan” w gangu pruszkowskim i przyjaciel Skalpela, przedstawia zarządowi grupy swego podwładnego – Cygę (Wojciech Zieliński). To niezbyt rozgarnięty, ale ambitny chłopak. Bossowie czyli Szybki (Maciej Kozłowski), Kowal (Andrzej Grabowski), Rysiek (Janusz Chabior), Mnich (Andrzej Zieliński) i Skalpel przyjmują Cygę do swoich szeregów.

Joannie (Anna Radwan), żonie Pawła Sikory, nie udaje się dostać kredytu na leczenie chorego na mukowiscydozę synka – Pietruszki. Rodzinie komisarza jest coraz ciężej. Dodatkowych problemów dostarcza zbuntowana nastoletnia córka, Lidka. Blacha i jego żona Mira (Małgorzata Foremniak) wybierają się do klubu Kowala na imprezę urodzinową Ryśka. W klubie pracuje kelnerka Małgośka (Alicja Dąbrowska). Skalpel, który wie, że Blacha ma z nią romans, radzi przyjacielowi, by ją zostawił. Tymczasem wśród gangsterów panuje napięta atmosfera. Podejrzewają oni, że w grupie jest ktoś, kto donosi na kolegów, skoro policja śledzi Skalpela. Gangsterzy potrzebują teraz informatora w policji. Postanawiają przekupić Sikorę. Podczas imprezy pijani Rysiek i Kowal brutalnie gwałcą Małgośkę. Blacha jest tego świadkiem, ale nie może jej pomóc. Jeśli podniesie rękę na zarząd Pruszkowa, nie przeżyje. Sikora i Gazda docierają do szpitala, w którym leży Małgośka. Chcą się dowiedzieć, kto jej to zrobił. Małgośka twierdzi, że to wina Blachy. Policjanci zamierzają wykorzystać to oskarżenie przeciwko niemu i przekonać Blachę do współpracy. Sikora wątpi jednak, żeby to wystarczyło na „odwrócenie” Jana Blachowskiego.

Źródło:  www.filmpolski.pl