VI Ogólnopolski Tydzień Mukowiscydozy

W dniach 26.02.2007 – 04.03.2007 będzie obchodzony VI Ogólnopolski Tygodzień Mukowiscydozy organizowany przez fundację MATIO. Tegoroczne hasło kampanii to: CHCĘ ŻYĆ JAK NAJDŁUŻEJ. MUKOWISCYDOZA CIĘŻKA CHOROBA GENETYCZNA.

  1. Telefoniczne konsultacje medyczne w 19 ośrodkach medycznych na terenie całego kraju. Osoby, u których zachodziło uzasadnione podejrzenie mukowiscydozy zostaną skierowane na badania.
  2. Specjalny telefon dyżurny w siedzibie Fundacji Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę MATIO w Krakowie, telefon: (012) 292 31 80 (od 10.00 – 16.00 podczas trwania VI Ogólnopolskiego Tygodnia Mukowiscydozy )
  3. Akcja informacyjna i edukacyjna adresowana do wszystkich szkół podstawowych i przedszkoli w Polsce. Dzięki wielkiej pomocy Kuratoriów oświaty z całego kraju akcja ta będzie prowadzona w szkołach i przedszkolach całego kraju.
  4. Konferencja prasowa z udziałem ekspertów w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie w dniu 26 lutego 2007 roku poświęcona problematyce choroby,
  5. Specjalna linia tramwajowa w Krakowie w dniu 26 lutego 2007 roku (26.II.2007) promująca VI Ogólnopolski Tydzień Mukowiscydozy oraz problematykę choroby. Będzie to tramwaj linii 38 kursujący na trasie Kurdwanów – Bronowice. Tramwaj będzie jeździł za dobrowolne darowizny.
  6. Wydanie okolicznościowej limitowanej i rzadkiej kartki pocztowej poświęconej VI Ogólnopolskiemu Tygodniowi Mukowiscydozy i problematyce choroby. Jest to wielka atrakcja dla filatelistów i kolekcjonerów, a dla zwykłych osób okazja do wsparcia działań Fundacji MATIO w pomocy swoim podopiecznym.
  7. Wyemitowanie specjalnego limitowanego okolicznościowego datownika poświęconego akcji. Bardzo rzadki datownik to także wielka atrakcja dla filatelistów i kolekcjonerów oraz kolejny element promujący problematykę Mukowiscydozy. Datownik będzie emitowany na Poczcie Głównej w Krakowie

Lista inicjatyw i akcji przeprowadzanych podczas VI Ogólnopolskiego Tygodnia Mukowiscydozy w dniach 26.02.2007 – 04.03.2007 jest ciągle otwarta i prawdopodobnie w miarę zbliżania się akcji, zostanie powiększona o nowe inicjatywy.

Chętne osoby z nowymi pomysłami inicjatyw i akcji lub chcące zorganizować jakąś akcję wspierającą VI Ogólnopolski Tydzień Mukowiscydozy prosimy o kontakt z Fundacją Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę MATIO w Krakowie.

KAMPANIA POD PATRONATEM MINISTRA ZDROWIA PROF. ZBIGNIEWA RELIGI I PREZESA NARODOWEGO FUNDUSZU ZDROWIA ANDRZEJA SOŚNIERZA