Wyprawka dla Mukolinka

W związku z wysokimi kosztami leczenia i rehabilitacji, wielu rodziców nie stać na pokrycie kosztów wyprawek szkolnych dla dzieci chorych na mukowiscydozę. Rodzina chorego na mukowiscydozę przeznacza na leczenie swojego dziecka średnio od ok. 800 – 3000 zł miesięcznie. Znaczna część rodziców korzysta z pomocy organizacji pozarządowych i innych instytucji w pokrywaniu tych kosztów. Taka rodzina ma czasami środki na leczenie dziecka lub przeznacza na nie większość rodzinnego budżetu, jednak nie stać ją na wyprawkę dla dziecka. Pomóż dzieciom z mukowiscydozą w edukacji szkolnej.

Wyobraź sobie, że musisz każdego miesiąca wydać np. 800 zł na leczenie swojej pociechy plus opłacić wszystkie rachunki oraz sprostać specjalistycznej diecie dziecka. Czy stać Cię będzie wtedy na odpowiednią wyprawkę szkolną dla dziecka?

Czasami ta wyprawka, którą pomożesz sfinansować będzie znaczącą pomocą dla rodziny i ogromną radością dla samego dziecka. Właśnie dlatego MATIO Fundacja Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę od kilku lat dofinansowuje takie wydatki, natomiast jeden z rodziców chorego – Pani Joanna zainspirowała Fundację do zorganizowanego Programu Pomocowego od 2010 roku. Celem akcji jest więc dofinansowanie i zrefundowanie do końca września przynajmniej 20 wyprawek szkolnych dla chorych na mukowiscydozę. A to dopiero początek, program będzie kontynuowany w przyszłości, między innymi dzięki 1% podatkowi na rzecz Fundacji MATIO, więc w 2011 roku może 200 wyprawek.

Celem Fundacji MATIO jest przekazanie przynajmniej 20 wyprawek dla dzieci chorych na mukowiscydozę.

Koszt jednej wyprawki to ok. 500 zł, chcemy aby wyprawek było więcej i każdy mukolinek potrzebujący wyprawki ją otrzymał. Aby to dokonać Fundacja zrealizuje także kilka ciekawych pomysłów, o których poinformuje na swojej stronie internetowej. Jeśli chcesz, pomóc w tym programie skontaktuj się z Fundacją www.mukowiscydoza.pl. Pomóż dzieciom z mukowiscydozą w edukacji szkolnej i w ich rozwoju osobistym. Pozwól im odnaleźć swoją pasję, jak Fryderyk Chopin.

Więcej o akcji przeczytasz na stronie Fundacji – Wyprawka dla Mukolinka